Nabór

CYPRIAN MRZYGŁÓD MISTRZEM POLSKI JUNIORÓW

W dniach 7-9.07.2017 w Toruniu odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów. KS AZS AWFiS reprezentowało 13 zawodniczek i zawodników. Największy sukces odniósł jednak Cyprian Mrzygłód, który wygrał rywalizację oszczepników ze znakomitym rezultatem 76.92 (PB).

Nowy rekord życiowy umieścił Cypriana na drugim miejscu w tabelach europejskich i na trzecim w tabelach światowych w kategorii U20. Osiągnięty rezultat to znakomity prognostyk przed zbliżającymi się ME U20. Trzymamy kciuki i gratulujemy!

Oprócz świetnego występu Cypriana wartymi podkreślenia są także starty pozostałych reprezentantów KS AZS AWFiS Gdańsk. Magdalena Bajor (oszczep) z nowym rekordem życiowym PB: 44.77 zajęła 4 miejsce wypełniając tym samym minimum na Mistrzostwa Polski Seniorów. Michał Majchrzak (3-skok) osiągnął rezultat 14.13 (SB) i uplasował się na 8 pozycji. Bulczak Sylwia z nowym rekordem życiowym (2:18.50) na 800 m zajęła 9 miejsce. Jej siostra Natalia w biegu na 400 mppł z wynikiem 64.09 uplasowała się na 11 pozycji. W finale 3-skoku kobiet znalazła się także Adrianna Littwin, która w eliminacjach poprawiła rekord życiowy (12.05 PB) a w finale zajęła ostatecznie 10 miejsce. Punktowane miejsca zajęli także: Nautz Julia (tyczka) – 8 miejsce z wynikiem 3.20 (SB) oraz Gawin Krystian (w dal) – 11 miejsce z wynikiem 6.52. Wszystkim serdecznie gratulujemy dobrych wyników oraz nowych rekordów.

Wyniki MPJ Toruń 2017:

Kolejne starty naszych zawodników już niebawem:

– Aleksandra Grubba (dysk) oraz Dominika Morek – Mistrzostwa Europy U23 Bydgoszcz 14-16.07.2017
– Cyprian Mrzygłód (oszczep) – Mistrzostwa Europy U20 Grossetto 21-23.07.2017
– reprezentacja KS AZS AWFiS Gdańsk – Mistrzostwa Polski Seniorów Białystok 21-23.07.2017