Nabór

JUNIORZY AZS AWFiS GDAŃSK NA 5 MIEJSCU W POLSCE

Sekcja LA KS AZS AWFiS Gdańsk z dorobkiem 2914 punktów zajęła 5 miejsce w Lekkoatletycznych Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów (Częstochowa 19-20.09.2014). Do trzeciego miejsca zabrakło niewiele bo tylko 71 punktów.

Zwyciężyli Juniorzy SL WKS Zawisza Bydgoszcz przed zawodnikami KS Podlasie Białystok. W ekipie KS AZS AWFiS Gdańsk najwięcej punktów zdobyli:

– Aleksandra Ostrowska – rzut oszczepem juniorek młodszych – 162 punkty (53.77 m)

– Marcin Grudka – 110 mppł juniorów – 147 punktów (14.72 s)

– Marek Wolski – 110 mppł juniorów młodszych – 144 punkty (14.34 s)

– Mateusz Zabłocki – rzut oszczepem juniorów młodszych – 139 puntów (68,97 m)

– Aleksandra Grubba – rzut dyskiem juniorek – 137 punktów (40,97 m)

Warto także nadmienić, iż czworo zawodników ustanowiło rekordy życiowe.

Agnieszka Grubba w rzucie oszczepem jun osiągnęła odległość 42,50 m.

Mateusz Zabłocki także w rzucie oszczepem osiągnął odległość 68,97 m.

Oszczep był także szczęśliwy dla Radosława Czarneckiego, który ukończył zawody z PB wynoszącym 50,02 m. Rekord życiowy odnotowała także Hanna Migdał w biegu na 100 mppł JMŁ.

Dziękujemy Miastu Gdańsk za dofinansowanie startu naszych Juniorów i umożliwienie wyjazdu na zawody!