Nabór

JUNIORZY AZS AWFIS GDAŃSK Z 4 MEDALAMI MP

Cztery medale wywalczyli Lekkoatleci Sekcji LA KS AZS AWFiS Gdańsk w Mistrzostwach Polski Juniorów, które rozgrywane były w Białej Podlaskiej w dniach 28-30.06.2015.

W MP wystartowało 8 zawodników naszej Sekcji, którzy wrócili do Gdańska z 2 medalami złotymi i dwoma srebrnymi.

Najlepiej spisali się Aleksandra Grubba i Marek Wolski, którzy sięgnęli po tytuły Mistrzów Polski. Ola pewnie wygrała rzut dyskiem w finale poprawiając rekord życiowy (50.53 m PB). Finałowy wynik był jednocześnie powtórzeniem uzyskania minimum na MEJ, które odbędą się w Szwecji w dniach 16-19.07.2015. Marek nie miał sobie równych w biegu na 110 mppł zarówno w eliminacjach (14.16) jak i w finale (14.18). Rekord życiowy Marka wynosi 14.05 (20.06.2015, Toruń) jednak warunki panujące na stadionie podczas MP nie pozwoliły na uzyskanie lepszych rezultatów. Warto także podkreślić, że Marek zdobył także srebrny medal w biegu na 400 mppł. Nasz zawodnik był najlepszy w eliminacjach (53.66) jednak w finale musiał uznać wyższość Michała Galikowskiego. Finałowy czas Marka to nowy PB: 53.17, który pozwolił na zajęcie 2 miejsca. Dorobek medalowy poszerzyła także oszczepniczka – Aleksandra Ostrowska. Rzut z pierwszej kolejki na 47.75 zapewnił podopiecznej trenera Leszka Walczaka drugi stopień podium. Niestety konkurencja rzutu oszczepem, podobnie jak 400 mppł została rozegrana w ulewnym deszczu. Oprócz medalistów w MP startowali także:
– Anna Dobek – 400 m (el. 55.75, finał A: 55.62) – 4 miejsce
– Hanna Migdał – 400 mppł (el.64.19, finał A:62.99 PB) – 5 miejsce
– Sabina Szyca – oszczep (finał: 41.24) – 6 miejsce
– Martyna Basa – 200 m (el. 25.34, finał B:25.39) – 15 miejsce
– Sandra Glander – 400 mppł (65.50 PB)
– sztafeta 4 x 400 m K (Migdał, Glander, Basa, Dobek) (finał: 3:52.42) – 5 miejsce

AZS AWFIS Gdańsk (9 osobostartów) – 6 miejsce w klasyfikacji punktowej.

Wszystkim zawodnikom i ich trenerom serdecznie gratulujemy!