Nabór

K.S.AZS AWFIS GDAŃSK Z TRZEMA MEDALAMI MMP 2014

Trzy medale to dorobek Lekkoatletów AZS AWFiS Gdańsk podczas MMP rozgrywanych w Inowrocławiu w dniach 30-31.08.2014. Złoty medal przywiozła do Gdańska oszczepniczka Marta Kąkol. Z brązowymi krążkami wrócili Martyna Adamczyk (5000 m) i Tomasz Szmytkowski (400 m).

Jako pierwszy z medalu cieszył się Tomasz Szmytkowski, który w Inowrocławiu spisał się bardzo dobrze. W pierwszym dniu rywalizacji podopieczny trenerki Anny Sękowskiej przebiegł dystans 400 m w czasie 47.26 (PB) co pozwoliło stanąć na najniższym stopniu podium. W drugim dniu Tomasz startował na dystansie 200 m. Do medalu zabrakło niewiele bo 0,03 s, jednak czas 21.43 s to kolejny rekord życiowy naszego zawodnika, mistrzowska klasa sportowa i czwarte miejsce dla naszego Klubu. Warto nadmienić, iż nasz zawodnik biegał na 200 m dopiero w trzeciej serii z ósmego toru. Czas prawdopodobnie byłby jeszcze lepszy, gdyby Tomek biegał w pierwszej, najszybszej serii lub przynajmniej z 5 lub 6 toru w serii trzeciej. Nasz zawodnik nie zwalniał tempa i na zakończenie Mistrzostw wystartował w sztafecie 4 x 400 m i mocno przyczynił się do zajęcia 5 miejsca (w biegu wystąpili także: Paweł Kajetanek, Jakub Pólkowski i Iwo Jatkiewicz).

W pierwszym dniu zawodów na podium stanęła także Marta Kąkol. Podopieczna trenera Leszka Walczaka oddała rzut na odległość 51.34 m i wystarczyło do do zdobycia tytułu Młodzieżowej Mistrzyni Polski. Był to trzeci złoty medal MMP z rzędu! W sobotę więcej medali już nie było, warto jednak odnotować pozostałe rezultaty: Aleksandra Maliszewska (9 miejsce/400 m), Piotr Lebioda (4 miejsce/oszczep), Bartosz Kogut (6 miejsce/oszczep SB).

Drugi dzień zawodów rozpoczął się dla naszej Sekcji od 8 miejsca Martyny Kuźnickiej na 400 mppł. Kolejny dobry wynik to 5 miejsce Tatiany Grot w rzucie dyskiem. Jakub Pólkowski uplasował się na 7 miejscu w biegu na 400 mppł, a Aleksandra Maliszewska zajęła 10 miejsce w biegu na 200 m. Najwięcej radości przyniósł jednak start Martyny Adamczyk na 5000 m. Niesamowity finisz pozwolił na zdobycie brązowego medalu. Rywalizację zakończyła wspomniana wcześniej sztafeta mężczyzn. Kolejne starty lekkoatletów już we wrześniu.

Rel. Grzegorz Skoczko – Kierownik AZS AWFiS Gdańsk”