Nabór

LEKKOATLECI AZS AWFiS Z MEDALAMI HALOWYCH MISTRZOSTW POLSKI

Dwa medale przywieźli z Torunia Lekkoatleci KS AZS AWFiS Gdańsk, gdzie w dniach 13-15.02.2015 odbywały się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych.

Złoty medal wywalczył Norbert Kański w skoku w dal w kategorii juniorów młodszych. Srebro padło łupem Marka Wolskiego, który rywalizował w biegu na 60 m ppł juniorów.

Norbert Kański okazał się bezkonkurencyjny w skoku w dal juniorów młodszych. Skacząc 6.72 ustanowił nowy rekord życiowy i wyprzedził drugiego zawodnika o 16 centymetrów. Norbert trenuje pod okiem trenera Bogusława Dziąby. Wśród juniorek młodszych wartym odnotowania jest także czwarte miejsce zajęte przez Adriannę Littwin w skoku wzwyż. Skok na 1.67 m to nowy rekord życiowy naszej zawodniczki. Warto podkreślić, iż wynik ten wystarczył innym zawodniczkom do zdobycia medalu, jednak w ich przypadku wysokość została zaliczona szybciej niż u Adrianny.

Wśród juniorów kolejny raz świetnie spisał się Marek Wolski. Podopieczny trenerki Anny Sękowskiej wygrał swój bieg eliminacyjny z czasem 8.08 na 60 m ppł i pewnie awansował do finału. Tam jednak musiał uznać wyższość Pawła Supronia (KS Podlasie Białystok). W finale Marek osiągnął rezultat 8.07 co wystarczyło, by stanąć na drugim stopniu podium. Niewiele zabrakło, aby Sekcja LA zdobyła jeszcze jeden medal. Martyna Basa, startująca na 200 m w kategorii Juniorek pewnie wygrała swój bieg eliminacyjny i z rekordem życiowym 25.33 awansowała do finału (3 wynik eliminacji). Niestety w finale Martyna wylosowała trzeci tor, pobiegła 25.42 i zajęła czwarte miejsce. Medale zdobywały tylko i wyłącznie zawodniczki z torów 4-6.

Pełne wyniki HMPJ i JMŁ:

Kolejne emocje już w najbliższy weekend. Tym razem o medale Halowych Mistrzostw Polski powalczą seniorki i seniorzy.