Nabór

MITING KWALIFIKACYJNY JUNIORÓW I JUNIORÓW MŁ.

W dniu 10.05.2015 na stadionie lekkoatletycznym AWFiS Gdańsk odbył się Miting Kwalifikacyjny Juniorów i Juniorów Młodszych. Oprócz tych grup wiekowych w zawodach udział wzięli młodzicy i seniorzy, którzy rywalizowali poza konkurencją.

Na stadionie padło wiele interesujących rezultatów jednak wyróżnić należy przede wszystkim postawę Cypriana Mrzygłoda, który w rzucie oszczepem juniorów młodszych (700) osiągnął 75,09 m. Jest to nowy rekord życiowy podopiecznego trenera Leszka Walczaka. Jest to także wynik lepszy od minimum na MŚ Juniorów Młodszych, które odbędą się w Kolumbii w dniach 15-19.07.2015.

Poniżej pokrótce przedstawiamy rezultaty pozostałych juniorów i juniorów młodszych naszej Sekcji. Najszybszą juniorką w biegu na 200 m była Anna Dobek (25.84), która uległa tylko seniorkom startującym PK. W biegu na 400 metrów 2 miejsce zajęła Sandra Glander z czasem 61.53 co było jej nowym rekordem życiowym. 3 miejsce w biegu na 100 mppł juniorek młodszych zajęła Adrianna Littwin z nowym PB 18.17 s. 5 miejsce w pchnięciu kulą jmł zajęła Agara Lesner (10.00), Agata zajęła także drugie miejsce w rzucie oszczepem jmł (500), wynik: 33.93. W rzucie oszczepem kobiet bardzo dobrze spisała się Aleksandra Ostrowska, która wygrała zawody z rzutem na odległość 50.63. Rekord życiowy także w rzucie oszczepem ustanowiła Sabina Szyca – 40.67, rzut ten uplasował Sabinę na 3 miejscu wśród juniorek. Konkurencję rzutu dyskiem wygrała Aleksandra Grubba z nowym rekordem życiowym – 46.81. W skoku wzwyż kobiet 3 miejsce zajęła Adrianna Littwin (1.60), natomiast w skoku w dal juniorek miejsca 2 i 3 przypadły odpowiednio Mai Mikołajek i Klaudii Olek.

Wśród mężczyzn oprócz wspomnianego Cypriana Mrzygłoda rywalizowali inni oszczepnicy. Na drugim miejscu po Cyprianie wśród juniorów młodszych uplasował się Mateusz Zabłocki z wynikiem 67.37. Z juniorów najlepiej wypadli Krzysztof Młyński i Jakub Bielawski, którzy posyłali oszczep (800) na odległość odpowiednio 49.97 m i 37.60 m. Krzysztof Młyński osiągnął także nowy PB w rzucie dyskiem i juniorów (40.94) i zajął 5 miejsce w pchnięciu kulą (13.81). Nowymi rekordami życiowymi mogą poszczycić się także skoczkowie w dal. W rywalizacji juniorów Norbert Kański skoczył 6.74 – 2 miejsce, a Michał Majchrzak 6.10 – 3 miejsce. Na stadionie rywalizowali także biegacze. Marek Wolski w samotnym biegu juniorów osiągnął rezultat 14.59. Dobre rezultaty osiągnęli sprinterzy naszej Sekcji: Dominik Pietrzak zajął pierwsze miejsce w Finale B biegu na 100 m z nowym PB 11.74. W eliminacjach nowe PB ustanowili także: Artur Mielniczek (11.66), Oskar Taba (11.71), Michał Majchrzak (11.86). Cała trójka zakwalifikowała się do finałów. Sprinterzy rywalizowali także w biegu na 200 m. Najlepiej z naszych reprezentantów spisał się Artur Mielniczek, który z czasem 23.10 był najlepszy wśród juniorów i przegrał tylko z zawodnikami starszymi startującymi PK.