Nabór

SUKCESY GRUPY RZUTÓW AZS AWFIS GDAŃSK !!!

16.05.2015 był bardzo udanym dniem dla Lekkoatletów KS AZS AWFiS Gdańsk startujących w MP AZS (Łódź, 16-17.05.2015) i Mitingu Kwalifikacyjnym Juniorów i Juniorów Młodszych (Starogard Gdański, 16.05.2015).

Powody do radości mają przede wszystkim zawodnicy grupy rzutów. Mateusz Zabłocki – podopieczny trenera Leszka Walczaka startujący w Starogardzie Gdańskim rzutem na odległość 73.27 wypełnił minimum na Mistrzostwa Świata Juniorów! Przypominamy, iż jest to drugi po Cyprianie Mrzygłodzie podopieczny trenera Walczaka z minimum na MŚJ. Świetnie spisały się także oszczepniczki na MP AZS w Łodzi. Marta Kąkol wygrała zawody z nowym rekordem życiowym 56.14 (10 wynik w historii polskiej lekkoatletyki). Drugie miejsce zajęła Aleksandra Ostrowska, która rzutem na odległość 53.95 poprawiła PB i wypełniła minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się w Szwecji (Eskilstuna) w dniach 16-19.07.2015. W tej samej konkurencji startowały także Agnieszka Grubba i Szyca Sabina. Obie pobiły rekordy życiowe – 43.38 – Agnieszka (5 miejsce), 41.50 – Sabina (7 miejsce). Nie jest to koniec wspaniałych informacji. W rzucie dyskiem startowała Aleksandra Grubba. Ola trenująca pod okiem Aleksandry Walczak spisała się rewelacyjnie, zajęła 3 miejsce z rzutem na odległość 50.05 (nowy PB). Wynik cieszy podwójnie, gdyż jest o 5 cm lepszy od minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów. Jednak oprócz miotaczy dobrze spisali się także inni zawodnicy naszej Sekcji. Damian Gałkowski zdobył brązowy medal w biegu na 1500 m (4:05.23). Rafał Rejmus zajął 3 miejsce w skoku w dal (6.51). Brązowy medal zdobyła także Agnieszka Karczmarczyk w biegu na 400 m (55.23). Drugi medal, także brązowy Agnieszka wywalczyła wraz z koleżankami w sztafecie 4 x 100 m (Dobek, Karczmarczyk, Kuźnicka, Maliszewska). Wszystkim zawodnikom i ich trenerom gratulujemy!

Jutro dalszy ciąg emocji związanych z MP AZS.