Nabór

WIELOBOIŚCI AZS AWFiS GDAŃSK Z MEDALAMI HALOWYCH MISTRZOSTW POLSKI

Reprezentanci Sekcji Lekkiej Atletyki KS AZS AWFiS Gdańsk wywalczyli 3 medale podczas Halowych Mistrzostw Polski w wielobojach, które rozgrywane były w Spale w dniach 30.01.2015 – 1.02.2015.

Nasi zawodnicy wrócili do gdańska z dwoma medalami w kategorii juniorów i jednym medalem seniorskim. Wśród juniorów srebrny medal wywalczył Krzysztof Młyński (trener: R.Kański) z wynikiem 5029 pkt. Brązowy medal padł łupem juniorki – Mai Mikołajek (trener: R.Kański) – 3486 pkt. Z brązowym medalem w 5-boju kobiet wróciła do Gdańska Klaudia Muchlada (trener:

M.Nowak), która z wynikiem 3801 pkt stanęła na najniższym podium wśród seniorek. Medalistkom i medalistom i ich trenerom serdecznie gratulujemy

 

Pełne wyniki HMP w wielobojach:

 

http://www.pzla.pl/index.php?_a=2&_id=3017

 

Lekkoatleci KS AZS AWFiS Gdańsk rozpoczęli sezon halowy i przygotowują się do Halowych Mistrzostw Polski. Kolejne imprezy rangi mistrzowskiej zaplanowano na 13-15.02.2015 (Toruń) – Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych oraz 21-22.02.2015 – Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów. Obecnie część naszych zawodników przygotowuje się do w/w imprez na zgrupowaniach szkoleniowych w Spale i Bydgoszczy. Grupa rzutów prowadzona przez trenera Leszka Walczaka, w której znajdują się m.in. olimpijczycy z Londynu: Paweł Rakoczy i Bartosz Osewski oraz Mistrz Polski 2013: Hubert Chmielak przebywa na zgrupowaniu w Cetniewie, gdzie przygotowuje się do Zimowego Pucharu Europy w rzutach Leiria (Portugalia).

 

Rel. Grzegorz Skoczko – Kierownik AZS AWFiS Gdańsk